זה לא נגדך זה בעד עצמה" זה המשפט שאזכור מאפרת שבו למדתי להבין שרוב פעילותה (תוקפנות) של הילדה שלי  נובע מחוסר בטחונה למקומה בבית והרצון לצעוק אני קיימת ולא לייצר עימות איתנו ההורים.

 

אפי: נופלים לי אסימונים, לאט לאט אני רואה שיש עוד אפשרויות ליחסים עם הילדים, היחסים בתוך המשפחה השתפרו מאד מאז שהתחלתי את הסדנה.הצבת גבולות זה אחד הנושאים שקשה לי איתם, הסדנה נותנת לי כיווני מחשבה ופעולה לעתיד.

אפרת היקרה,
כשכדור השלג "התיישב" לנו בסלון, פנינו אלייך, אחרי ששוטטנו באינטרנט וחיפשנו הנחיית הורים, כשהפרמטרים היו ברורים: מנחה בשיטת אדלר, קרבה למקום המגורים שלנו.
בינגו!
אחרי הפגישה הראשונה, שבה נוצר חיבור טוב בינינו, החלטנו שיוצאים לדרך.
עברנו תהליך של 3 חודשים,  אחת לשבוע, בו קיבלנו ממך בכל פגישה משקפיים, להסתכלות נוספת על ה"מצב" וכמובן כלים יצירתיים ואפקטיביים לצאת ממנו, בלי קרבות מיותרים
עם בתנו ה"מתבגרת" (בת ה – 4).
סיימנו את סדרת הפגישות איתך לפני כחודשיים ולא מיהרנו לסכם ולכתוב את מילות התודה..
כתלמידים מחויבים השואפים למצוינות.. כפי שהיינו מחויבים במהלך כל הפגישות שלנו, רצינו לראות שאכן הפנמנו, הטמענו ואנו מיישמים את ה"חומר הנלמד".
אז מעבר לעובדה ש"כדור השלג" בסלון התמוסס, זכינו "לקבל בחזרה" את הבת שלנו ולמסד איתה מערכת יחסים טובה מאד.
זה לא שהכל ורוד, כל הזמן – היא ממשיכה לאתגר אותנו כמעט בכל יום.. אבל ההבדל הוא עצום!
בנוסף, תוך כדי התהליך, גלשנו באופן טבעי לדסקס על הזוגיות שלנו ועל הדינמיקה שהיא יוצרת בבית וגם כאן עברנו כברת דרך ארוכה.
וזה המקום לומר לך תודה. תודה ענקית!
מהמקום שאני עומדת בו היום, אני יכולה בהחלט לומר, שהגשמתי כמה חלומות על "המשפחה האידיאלית" הפרטית שלי! 
ולכל מי שמשוטט ברשת, מחפש מנחת הורים טובה, מקצועית ומחוברת להורים וקורא את ההמלצות באתר של אפרת, אני רוצה לומר שהגעת למקום הנכון.
בהערכה רבה, קרן

"בעלי ואני הגענו לאפרת, לאחר שעברנו דירה, הכל היה מבולגן ואני הייתי רגע לפני להשליך את בן ה-5.5 וחצי שלי דרך החלון.
אחרי 2-3 פגישות, השקט חזר הביתה. אני לא יודעת מה בדיוק אפרת עשתה, אבל מבחינתי היא קוסמת. "תיקנה" את הילד שלי בלי לראות אותו בכלל…. אפרת לימדה אותנו להגיד 'לא!', אבל גם מתי להבין שגם אנחנו טועים, לימדה שמותר לסגור את הדלת כשהולכים לשירותים וגם איך לתת לילד תשומת לב נכונה, בלי שהוא ירגיש צורך לחלוב אותה
המשכנו ללכת לאפרת במשך שנה (פגישה פעם בשבועיים) ועל הדרך גם למדנו טיפים על התמודדות עם בת ה-3.5 וחצי.
כיום החיים נהדרים. מן הסתם יש חיכוכים וויכוחים עם הילדים, אבל אנחנו יודעים איך להתמודד איתם…
מומלץ בחום."

טל:

בעקבות הסדנה אני יכולה לקחת אויר , לנשום לחשוב מה אני הולכת לעשות עם ההתנהגות של הילד, אני מנסה לא לשלוף תגובות כמו שעשיתי קודם.

רחל:

בעקבות הסדנה הבנתי שאפשר להיות עם הילדים ולא כל הזמן רק בשבילם הבנתי את החשיבות שיש לי בתור הורה בעל רצונות וגבולות, אני מבינה שלא צריך להענות לכל בקשה של הילד כל הזמן, מותר לומר לא לילד ואני עדין אמא טובה….אין לי רגשות אשם….

שי:

הסדנא היא זמן איכות בשבילנו כזוג , אנחנו לוקחים צידה לדרך , הרבה עצות חכמות עולות מהקבוצה…לקחתי את העידוד ההמחשה שעשית הולכת איתי לכל מקום! יש מקום להאריך את הסדנה, הדברים שעולים בהתחלה מאד משמעותיים.

על ההנחיה:

הנחיה מצוינת , הקשבה אמיתית לבעיות וקשיים שעולים מהקבוצה,התייחסות עניינית וכנה

הנחיה ברורה, בהירה, ממוקדת, דרך העברה חוויתית ומותאמת לצרכים של האנשים בקבוצה

הנחיה מצוינת, את נותנת מקום לאנשים שצריך ומצד שני ממקדת וחותכת כשצריך,ההנחיה בהירה בהסברים ומעבירה תכנים גם בחיוך וגם ברצינות ..אני נהניתי מדרך ההנחיה שלך, עשית עבודה מצוינת

  • Share/Bookmark