חוג אמא אבא

הרבה מאד הורים פונים אלי ומתלוננים על הילדים שכל הזמן מחפשים תשומי…

כן יש תופעה כזו – תשומת לב יתרה. ילדים שהתרגלו ,מתוך כוונות טובות של ההורים מתוך מציאות החיים שלהם,  שאם לא מתייחסים אליהן כל הזמן, או אם הם לא במרכז העניינים של המשפחה הם לא קיימים. נשמע קצת קיצוני אבל כן קורה המון בקרב משפחות רבות.

 

"אז אני מוכרח להיות שייך, וכל הזמן אני רק חושב איך לעשות שגם אני אהיה חשוב במשהו במשפחה.

יש כמה דברים שגיליתי שעוזרים לי קצת להרגיש חשוב אצלכם:

למשל התחלתי להרגיש שכאשר אני שואל המון שאלות כמו "ילד חכם" זה מוצא חן בעיני אבא, והוא עוזב הכל ועונה לי באריכות. עכשו אני כבר יודע, בכל פעם שלא מתעסקים בי, ולא משתפים בדברים של המשפחה, ואני מרגיש כאילו שאני לא שייך, אני עושה פנים של "ילד חכם", וממציא איזה שאלה בשביל אבא. אבא אמנם אומר לי "נודניק", אבל מתחיל לדבר איתי ולהסביר לי

יש עוד דברים שמצליחים לי: כשבאים אליכם חברים ואנשים אחרים, אני יודע "להתבייש", ככה: אני שם אצבע בתוך הפה, ומתחבא מאחורי אמא ועושה עיניים של "מסכן". אז אמא מפסיקה לדבר עם החברות, ומתחילה להגיד לי הרבה פעמים" "אל תהיה ביישן כזה" "תגיד שלום לדודה" "אתה יודע מה הדודה יודעת לעשות?" ועוד מילים. וגם הדודות מתחילות לדבר איתי, וככה יוצא שאני משתתף."אורה איילת

 

טיפ גדול ליחסים טובים  חוג אמא אבא-

ילדינו שרוצה שהתייחסו אליו כל הזמן (בנינו מי לא רוצה יחס כל הזמן… האם זה אפשרי בחיים ?)  עשוי להמציא, בלי כוונה רעה כמובן, התנהגויות שמושכות יחס אליו .

עצרו רגע לחשוב מתי ילד מקבל יותר תשומת לב כאשר הוא יושב בשקט בחדרו ליד השולחן ומצייר בעצמו או כאשר הוא מגיע לסלון ומצייר על הקירות? איפה יש יותר התייחסות? ולפעמים גם צעקות, כעס חוסר סבלנות, שיחות והטפות הם תשומת לב ראויה.

חוג אמאאבא הוא אותו זמן שאנחנו יוזמים אותו מכריזים עליו בזמן ובמקום שמתאים לנו ובו אנחנו מתייחסים רק לילד , מכבים טלפונים לא עסוקים בעבודות הבית, בטיפול בתינוק או בשעורים של הגדול,יחס יזום ומוכרז לילד ספציפי – רבע שעה ביום יכול לעשות את כל ההבדל ולמלא חסך עצום בילד שלטעמנו מקבל המון תשומי אבל הוא לא שם לב שהוא מקבל התייחסות.

לאט לאט הוא לא יצטרך להמציא התנהגויות שמזכות בהתיחסות בלי שנרצה בכך ומקלקלות את האווירה והיחסים. אז חוג נעים

  • Share/Bookmark

השאר תגובה

Spam protection by WP Captcha-Free